Czeczinkarová a Cink českými šampiony v maratonu!

Czeczinkarová a Cink českými šampiony v maratonu!

Czeczinkarová a Cink českými šampiony v maratonu!

 

Další díl cyklistického seriálu horských kol NOVA CUP pokračoval závodem na Dolní Moravě. Ten byl pro trasu Corny jízda vypsán jako ŠKODA AUTO MČR v maratonu.

V náročném závodě dlouhém přes 110 kilometrů kolem Králického Sněžníku potvrdil roli favorita jezdec týmu Kross Racing Ondřej Cink. V ženách vystoupila na nejvyšší stupeň Jana Czeczinkarová (LIV Mistral).

V profilově náročném závodě s převýšením přes 3.300 metrů za sebou nechal největší favority na titul z celku Future Cycling-Northwave – obhájce loňského titulu Martina Stoška a maratonské eso Kristiána Hynka. Po více než pěti a půl hodinách porazil Stoška o téměř čtyři minuty, když o zlatu rozhodl po taktické jízdě nástupem v předposledním stoupání. Bronz bral Hynek.

Úřadující šampion v cross country Ondřej Cink jel po celý závod výborně. Nikam se nehnal, dobře věděl, že bude důležité, jak si kdo rozloží síly.

Držel se v první skupince s Hynkem, Stoškem, Filipem Adelem (Superior Velsbike) a olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým (Jaroslav Kulhavy Cycling Team). Kulhavý ze skupiny odpadl jako první, Adel o něco později, ale pak se propadal a skončil až devátý, Kulhavý projel cílem čtvrtý.

Cink nastoupil v posledním technickém výjezdu, kde nabral náskok, s nímž pokračoval až do vítězného finiše.

Mezi ženami diktovala tempo prakticky celý závod Czeczinkarová a odměnou jí byl první maratonský titul. Tři minuty ztráty měla druhá Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers), s větším odstupem si pak pro bronz dojela Jana Pichlíková (Kross Bikeranch).

O medaile se porvali i jezdci zbylých tras Niceboy a Nova jízdy V Niceboy jízdě byli nejrychlejší Vladimír Hojdík a Kristýna Pejšová. V Nova jízdě absolutně zvítězili Kryštof Bažant a Kateřina Douděrová.

Seriál NOVA CUP pokračuje již příští týden v Hradci Králové akcí Segafredo Sahara Race. V rámci pátečního programu se účastníci mohou těšit na noční závody, kde nebude chybět přejezd přes pontonový most. Závodní okruh si mohou vyzkoušet kromě cyklistů také běžci.