Důležité informace před závodem ŠKODA AUTO Sázava!

PŘEČTĚTE SI DŮLEŽITÉ INFORMACE PŘED ZÁVODEM ŠKODA AUTO Sázava

 

Věnujte pozornost důležitým informacím před úvodním závodem seriálu NOVA CUP 2020, který se uskuteční 13. června v Sázavě. V první řadě důrazně upozorňujeme na dodržování aktuálních vládních nařízení.

Zázemí akce, místo startu a cíle:

Na louce u hasičárny – ulice nábř. Cyrila a Metoděje, Sázava (mapa). 

Parkování je možné na těchto místech:

  1. Parkování vedle areálu – nábř. Cyrila a Metoděje, Sázava (mapa), vyhrazené pro účastníky dětských závodů a sportovní týmy.
  2. Parkoviště u Klubu Chechták – Poznaňská 439, Sázava (mapa). 
  3. Parkoviště u skláren – Sklářská 359, 285 06 Sázava, (mapa) – místo výdeje čísel na trasách A, B, C (pouze 13. června).
  4. Parkoviště u nádraží – U Garáží (mapa).

Na parkovišti ani v areálu nenechávejte svá kola a cennosti bez dozoru, za případnou ztrátu neručíme!

Parkování týmového obytného vozu v prostoru areálu hlaste předem na čísle +420 736 237 049.

Dezinfekční prostředky:

Před vstupem do areálu využijte dezinfekční stan ALPA.

Výdej startovních čísel:

Vaše přidělené číslo pro závod vyhledejte ve startovní listině, které nahlaste při výdeji čísel. Zrychlíte tak výdej čísel. Děkujeme!

Pátek

Sobota

Dětské závody:

Dětské závody startují v 8:30 a začínají v posloupnosti kategorií od nejmladších po nejstarší. Řazení na prvním závodě proběhne dle pokynů pořadatele. Vyhlášení dětí proběhne ihned po závodě. Prosíme rodiče o odchod z areálu ihned po vyhlášení.

Starty závodů:

Vstup do areálu je možný pouze po prokázání startovního čísla 15 min před startem. Účastníci jsou povinni mít ve startovním koridoru ústa a nos zakryté. Vstup do areálu není umožněn doprovodu, kromě dětských závodů (1 dítě + rodiče).

Starty závodů:

  • 10:00 – Niceboy jízda / TRASA B – I. vlna – kategorie mužů a žen 35+ let a více
  • 10:30Niceboy jízda / TRASA B – II. vlna – kadeti, kadetky, junioři, juniorky, muži a ženy (19-34 let)
  • 11:00 – Corny jízda / TRASA A 
  • 11:15 – Nova jízda / TRASA C

V závodě tras A, B a Nova jízda respektujte prostor pro jezdce z první vlny. Jedná se o prvních 50 jezdců. U Nova jízdy mají přednostní právo pro start v první vlně žačky a žáci. Závod probíhá také na pozemních komunikacích. Respektujte proto pokyny pořadatele a příslušníků Policie ČR! Upozorňujeme, že finální mapa se může lišit dle zpřístupnění cest v den závodu. Dodržujte vždy značení. Trasy budou značeny modro-bílými šipkami, nepřehledná místa budou zabezpečená pásmem nebo vyznačená na vozovce bílým značením. Dělení tras bude označeno dle barvy vašeho čísla. 

Startovní čísla:

Startovní čísla jsou nově (!) barevně odlišená. Stejně tak jako její názvy. Trasa A = Corny jízda, trasa B = Niceboy jízda, trasa C zůstává pod názvem Nova jízda. Stejnou podobu má i značení, které je na čísle upřesněno. Náhled čísel níže:

Bufety:

  • Corny jízda (A) – 22, 40 a 57 km
  • Niceboy jízda (B) – 22 km

Tombola:

Tombola je zrušená. 

WC a sprchy:

V areálu budou dostupné mobilní WC. Sprchy a WC jsou také zajištěny v nedaleké sokolovně (100 m). Sokolovna se nachází přes hlavní silnici (ulice Tyršovo nábřeží 82, Sázava – mapa).

Přejezd brodu:

Příjemné ochlazení očekávejte na všech třech trasách závodu. Přímo před cílem vás čeká nenáročný přejezd řeky Sázavy. Loni byla hladina řeky vysoko. Průjezd brodem si můžete prohlédnout níže ve videu, které bylo natočeno týden před závodem 6. června. Ti, kteří si na brod netroufnou, mohou využít nedalekou lávku a navázat opět na trasu odbočením za mostem doprava. Podrobněji níže v mapce.

Dojezd do cíle:

V návaznosti na vládní nařízení vás po dojezdu do cíle žádáme o rychlé vyřízení všech nutností jako jsou kontrola výsledků, mytí kola, občerstvení a návštěva stánků partnerů do doporučeného časového limitu 40 min. Nezdržujte se zbytečně v areálu. Děkujeme!

V neposlední řadě vás žádáme, abyste se chovali šetrně a ohleduplně k přírodě. V opačném případě můžete být ze závodu vyloučeni.

Zdravotní asistence a doporučení:

V areálu je zajištěna zdravotní asistence. V případě potřeby první pomoci na trase závodu doporučujeme stáhnout aplikaci Záchranka, díky které IZS rychle a přesně lokalizuje vaší polohu a vyhodnotí vážnost situace.

Děkujeme za respektování a dodržování pravidel závodu.