Dominik Hašek na startu v Hradci Králové

Dominik Hašek na startu Mitas Hradec Králové

 

Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek. Dominik je rovněž se značkou Smarty tváří celého seriálu NOVA CUP 2019.

Právě Hradec Králové je ideálním místem, kde započít cyklistickou sezónu. Na výběr jsou tři trasy. Pro závodníky a nadšené bikery je to 90 a 60 kilometrů. Pro rodiny s dětmi je připravena Nova jízda na 25 kilometrů. Dominik Hašek odstartuje cyklistickou sezónu na trase dlouhé 60 kilometrů.

„Na úvodní závod se už moc těším. Jsem rád, že první závod se jede právě mezi Hradcem a Pardubicemi, kde nejsou kopce, protože po zimě ještě nebudu moc rozježděný. Samozřejmě, Marokánka, tedy pískovcový polozatopený lom s jeho krátkým, ale strmým sjezdem vím, že bude stát za to. Určitě stejně jako loni zůstanu u šedesáti kilometrů. Nějakých pár stovek kilometrů mít naježděno budu. Ale nerad bych na úvod přetáhl strunu,“ upřesnil Dominik Hašek.

Pískový lom Marokánka je právě jedním z bodů, který zpestří trasu na 60 a 90 kilometrů. Na deseti kilometrech nově zbudovaných trailů nebudou chybět například klopénky, zábavné skoky, dřevěné lávky či uměle vytvořená sekce z kamenů.

„Technické pasáže jistě závodu prospějí. Já s přípravou právě začínám. Střídám silničku s bikem podle chuti a času,“ říká natěšeně Dominik Hašek.

  Dominik Hašek v loňském roce nevynechal žádný maratonský podnik NOVA CUPU a obdobné plány má i letos.

„I letos se budu snažit zúčastnit každého závodu. To samozřejmě kromě jiného předpokládá, že budu muset být fit a musí se mi vyhýbat zranění. Určitě každého zvu na letošní seriál NOVA CUPU a těším se na setkání na jednotlivých závodech,“ zve na další podniky tvář seriálu NOVA CUP 2019 Dominik Hašek.

Neváhej a zaregistruj se do 24. března za nejvýhodnější cenu. Jak bývá na NOVA CUPU zvykem, nebudou chybět ani dětské závody. Ty se odehrají v prostoru Všesportovního stadionu během sobotního dopoledne.