Doprovodný program na Česko jede Sázava

Sázava nabízí nejen sportovní vyžití

 

Vydejte se na třetí závod seriálu NOVA CUP Česko jede Sázava již v pátek a navštivte podnikovou prodejnu místních skláren, která je v pátek a v sobotu otevřená od 8:30 do 16:30.

Sázavské sklárny mají již 180 letou tradici ve výrobě borosilikátového skla, které jsou známy pod značkou Simax a Kavalier. Pro více informací navštivte internetové stránky www.kavalier.cz.

A to není vše. Zajímá vás, jaké tradiční techniky se používají při výrobě českého skla, které patří ke kulturním dědictvím České republiky? Zavítejte také do Sklářské hutě František, která se před pěti lety proměnila z nejzanedbanější části města Sázavy v kultivované autentické místo dokumentující českou sklářskou tradici. Otevírací doba je tu od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Více informací najdete na stránkách www.cestyskla.cz.

Zpestřete si adrenalinový sportovní zážitek z cyklistických závodů návštěvou místních skláren a hutě, které na vás dýchnou atmosféru tradičního českého řemesla proslulé nejen u nás, ale i v zahraničí.