MITAS GOČÁROVY SCHODY 28. ZÁŘÍ!

MITAS GOČÁROVY SCHODY 28. ZÁŘÍ!

 

Město Hradec Králové přivítá po šesté v řadě 28. září tradiční vrcholovou exhibiční akci Mitas Gočárovy schody, která se koná již od roku 2015.

Na trase městského okruhu závodníky čeká sjezd ze Zpívajících schodů a Kozinka i výjezd Gočárových schodů, které budou opět obohaceny o umělé technické prvky. Ty lákají davy účastníků a fanoušků cyklistiky.

Okruh začíná na třídě ČSA, odkud závodníci vyrazí na Velké náměstí, kde sjedou schody k zimnímu stadionu a krátkou rovinkou vyjedou Gočárovými schody na Velké náměstí.

Pokračují přes Mitas Bridge, který rozděluje trasu ve tvaru osmičky na sjezd schodů na Kozince, které jezdce vrátí na třídu ČSA.

Akce bude zahájena dopoledními závody dětí. Po poledni trasu absolvují početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Divácky atraktivní bude v 14:45 představení kategorie Elite včetně závodu 1+1, kdy děti absolvují závod s jedním elitním jezdcem. Elitní kategorie odstartují v 16:00 závodem žen a mužů v 16:45.

Na startu se objeví zvučná jména. Kromě českých reprezentantů nebude na startovní listině chybět česká špička. Horký adept na vítězství je Marek Rauchfuss, který po triumfech z roku 2017 a 2018 zabojuje o třetí vítězství.

Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D. a města Hradec Králové. Akce se uskuteční s podporou Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Akce je součástí Calendarium Regina 2020.

Podrobné informace o závodě naleznete na stránce závodu.

Vítězové závodu Mitas Gočárovy schody:

2015: Jaroslav Kulhavý

2016: Jan Fojtík

2017: Marek Rauchfuss

2018: Marek Rauchfuss

2019: Ondřej Cink

Mapka okruhu: