Hvězdně obsazený závod ZP 211 Mikulov vyhrál Adel

Zamračená obloha s častými přeháňkami neodradila stovky účastníků sobotního závodu ZP 211 Mikulov.

Závěrečný závod seriálu NOVA CUP 2019 si nenechalo ujít mnoho osobností.

V dresu We Love Cycling se představil například přední kardiochirurg profesor Jan Pirk, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek, olympijský vítěz Dominik Hašek či Česká Miss 2016 Andrea Bezděková.

Ty na startu doplnili přední čeští cyklisté jako Filip Adel, Michal Bubílek a Pavel Boudný. Ve startovním poli nechyběly ani české reprezentantky Karla Štěpánová, Barbora Průdková a Milena Cesnaková.

Závod odstartoval krátce před polednem. Trasa A se vydala na trasu 55 kilometrů a kratší Nova jízda absolvovala závod dlouhý přes 30 kilometrů.

První, jemuž diváci v cíli v prostorách mikulovského Amfiteátru zatleskali, byli jezdci v barvách Head Pro Team, když dorazili do cíle v pořadí Martin Voženílek, Lukáš Szczepański a Šimon Koller. Z žen slavila vítězství opět v barvách Head Pro Team Silvie Holoubková.

Na nejdelší trase suverénně vyhrál Filip Adel před Janem Strožem. Pro třetí místo si dojel Michal Kaněra.

Stejně jako vítězství Adela se očekávalo od ženské favoritky závodu, kterou byla Karla Štěpánová. Ta porazila druhou Milenu Cesnakovou o více jak čtyři minuty. Na stupních je doplnila Monika Kučerová.

O pořadí se také bojovalo mezi týmy IZS, jež podporuje Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Vítězství zůstalo u domácích na Jižní Moravě, když slavili členové Věznice Znojmo.

Počasí neodradilo ani děti. Ty si užily závody kolem Amfiteátru zcela zdarma díky Chupa Chups.

Závěrečnou tečku za letošním seriálem udělá listopadové vyhlášení, kde se představí nejlepší tři ve věkových kategoriích.

Chybět nebude ani vyhlášení seriálové soutěže o zájezd pro 2 osoby na řecký ostrov Kos do hotelu Kipriotis Village na osm dní se stravováním all inclusive od cestovní kanceláře Blue Style, které se může zúčastnit každý, kdo absolvoval alespoň čtyři závody seriálu.