NOVA CUP odstartoval závodem ŠKODA AUTO SÁZAVA!

Nikdo z účastníků cyklistického seriálu horských kol NOVA CUP nepomyslel, že cyklistická sezóna započne až v polovině června závodem ŠKODA AUTO Sázava. Start to byl opravdu výjimečný, když se na startovní pásce sešla kompletní česká špička.

Na trase Corny jízdy na 80 kilometrů odstartoval například nejlepší český biker Ondřej Cink, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, olympionik Jan Škarnitzl či kompletní tým Future Cycling-Northwave v čele s vicemistrem světa v maratonu Kristianem Hynkem či úřadujícím českým šampionem Martinem Stoškem.

Účast nevynechaly ani české reprezentantky Karla Štěpánová, Tereza Neumanová, Jana Pichlíková a Milena Cesnaková.

Nejsledovanější závod doprovázelo několik významných momentů, po čtvrtině závodu vyřadil technický problém ze hry favority závodu Ondřeje Cinka i Jaroslava Kulhavého.

Nejlépe si s tratí poradil, i přes defekt, český mistr Martin Stošek, který trať zvládnul za 3:01. O necelé dvě minuty později dorazil do cíle Jan Škarnitzl a třetí skončil Matouš Ulman.

Z žen se s nejdelší trasou nejlépe poprala v čase 3:41 Jana Pichlíková před Terezou Neumanovou a Karlou Štěpánovou.

Kratší trasy Niceboy jízdu a rodinnou Nova jízdu si užil například prof. Jan Pirk, hokejová legenda Dominik Hašek, moderátor Sportovních novin Štěpán Sokol či herec a tvář TV Nova Jan Maxián.

Příjemným zpestřením za teplého a slunečného dne byly přejezdy brodů přes řeku Sázavu a jejich přítoků jak v průběhu závodu, tak před samotným cílem.

Po vynucené pauze se uskutečnily i oblíbené dětské závody. Mladé sportovce povzbuzovali například šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa Jiří Ježek nebo Ondřej Cink.

Seriál NOVA CUP pokračuje partnerským závodem Extrém Bike Most již tento víkend 20. června, který se uskuteční jako úvodní závod ŠKODA AUTO Česku pohár v maratonu.