NOVA CUP oslavil se známými osobnostmi Společné století

NOVA CUP oslavil se známými osobnostmi Společné století

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století

 

Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v  Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti jako je přední český kardiochirurg Jan Pirk s týmem lékařů z IKEMU, Dominik Hašek v barvách týmu Smarty nebo bývalý profesionální cyklista František Raboň. Závodní pole rozšířili jezdci v dresech TV NOVA s moderátorem Štěpánem Sokolem nebo tým jezdců zastupující místní sklárny Kavalier.

Pro závodníky byly přichystané tři trasy různých délek, kdy tu nejkratší Nova jízdu s 16 kilometry zvládly ujet i rodiny s dětmi. Na čtyřiceti kilometrové trase si poměřily síly kromě jiných i týmy.

Na nejdelší osmdesáti kilometrovou trať se vydali ti nejodvážnější spolu s profesionálními jezdci, z nichž byl nejrychlejší Filip Adel a z žen Milena Cesnaková.

Dominantou dětských závodů se startovným zdarma díky sponzoru Apache byl obrovský plyšový medvěd, kterého si odnesl vítěz kategorie odrážedel. Soutěž týmu, jež probíhala za podpory ZPMV ČR, vyhráli HZS Královéhradeckého kraje.

Česko jede Sázava měl i symbolickou rovinu, když na tvářích účastníků bylo možné vidět vlaječky s českou trikolorou oslavující Společné století – sto let od vzniku samostatného československého státu.

Novinkou na závodě byla exkluzivní služba vyprání a usušení oblečení zdarma, kterou nabízel všem zúčastněných partner závodu AEG.

V závěru byli vítězové obdarování hodnotnými cenami z místních skláren Kavalier, elektronikou NiceBoy, pivem z havlíčkobrodského pivovaru Rebel, dále také GPS od firmy OniSystem a originálními visačkami NOVA CUP od Aria Pura.

Nakonec proběhlo slosování o poukaz od Českých drah na týden neomezeného cestování, mobilní nízkotlaký čisticí stroj s bateriovým pohonem Kärcher OC, peněžní poukaz na výživu Nutrend nebo poukazy na ubytování v hotelu Chateau Kotěra a Vinařství pod Hradem.

28. července 2018 se pod záštitou NOVA CUPU uskuteční závod Sahara Race v blízkosti Hradce Králové v lomu Marokánka, kde si na své přijdou nejen milovníci písčitého terénu.

Výsledky závodu jsou dostupné zde.