Startujeme 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!

Startujeme 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!

NOVA CUP 2020 odstartuje 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!

 

Na start prvního závodu seriálu NOVA CUP 2020 si museli příznivci cyklistiky počkat déle než bývá zvykem. Nyní můžeme s radostí oznámit, že seriál započne 13. června ve středočeské Sázavě!

Začátek to bude opravdu výjimečný, protože sázavský závod čeká jubilejní 20. ročník! Ačkoliv se závod ŠKODA AUTO Sázava odehraje s ohledem na platná omezení nařízení Vlády ČR, pořadatelé nepočítají se změnami tras. Účastníci se mohou těšit na 16 kilometrovou Nova jízdu, středně náročnou 40 kilometrovou Niceboy jízdu a nejnáročnější 80 kilometrovou Corny jízdu.

Všechny trasy vedou po stráních od řeky Sázavy vzhůru, aby se ve sjezdech zase vracely zpět. Cesty jsou prošpikovány několika brody, sázavskými přítoky, pěšinkami, lesními cestami a tu a tam nějakým asfaltem. Kdo má dost sil, užije si krásný výhled po krajině i závěrečné osvěžení v řece Sázavě.

Odložený start cyklistické sezóny si nenechají ujít ani pravidelní účastníci jakými jsou přední český kardiochirurg Jan Pirk, nejúspěšnější paralympijský cyklista historie Jiří Ježek a úřadující český šampion na horských kolech Ondřej Cink!

Návštěvníci musí počítat s aktuálními změnami v rámci vládního opatření. K dispozici bude dezinfekční stan ALPA. Pozměněné budou systémy startů, občerstvení v areálu i na trati. S omezením proběhne také vyhlášení vítězů.

Koronavirové období výrazně ovlivnilo cyklistický kalendář. Změnám se nevyhnul ani NOVA CUP 2020, který přišel o první jarní závod ALPA Hradec Králové, který je aktuálně přesunutý na 17. října, ale i o prestižní start ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, včetně vrcholu českého šampionátu na Dolní Moravě. Bez titulů však jezdci nezůstanou. ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky se uskuteční 25. července na Dolní Moravě, když na něj druhý den naváže premiérový šampionát v elektrokolech.

Pokračující kalendář seriálu NOVA CUP 2020:

13. 06. –  ŠKODA AUTO SÁZAVA
20. 06. – EXTRÉM BIKE MOST / ŠKODA AUTO ČP XCM – Most
25. 07. – ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA / ŠKODA AUTO MČR XCM
26. 07. – ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA / ŠKODA AUTO MČR E-BIKE
07. – 08. 08. – SEGAFREDO SAHARA RACE
22. 08. – SILESIA BIKE MARATHON / ŠKODA AUTO ČP XCM – Opava
12. 09. – RALLYE SUDETY / ŠKODA AUTO ČP XCM – Teplice nad Metují
19. 09. – KROSS HARRACHOV / ŠKODA AUTO ČP XCM
28. 09. – MITAS GOČÁROVY SCHODY
03. 10. – MIKULOV
17. 10. – ALPA HRADEC KRÁLOVÉ
30. 10. – ZÁVĚREČNÉ VYHLÁŠENÍ – MUZEUM ŠKODA AUTO

Přihlas se již nyní!