Poznejte příběhy České republiky nejen na kole

Poznejte příběhy České republiky nejen na kole

Podívejte se, kam na výlet v Hradci Králové!

 

Česká republika je nejen krajinou milovníku horské cyklistiky, ale je i zemí příběhů. Objevte některé z nich v okolí Hradce Králové.

Na kole můžete objevit kostely pod Javořími horami. Kromě kostelů, a tedy historie, se budete moci kochat pohledem na krásy přírody – zvlněnými kopci, loukami a údolími. Ovšem pozor, trasa je doporučovány pro aktivní cyklisty! Více o trase naleznete na www.ceskojede.cz.

Na hřebeny Orlických hor se vydáte po trase, která je v kraji jedna z nejvíce náročných. Zároveň se ale jedná o jeden z nejkrásnějších okruhů turistické oblasti Orlických hor. Odměnou vám budou nezapomenutelné výhledy do české kotliny i hluboko do polského vnitrozemí, horská příroda s klečovými porosty, bukové porosty po staletí odolávající drsnému klimatu a samozřejmě i odpočinek v typických horských kioscích, které vám poskytnou nejen občerstvení, ale i přístřešek v případě nepohody. Více o trase naleznete na www.ceskojede.cz.

„Salon republiky“

Na současnou podobu města měl velký vliv architekt Josef Gočár, který svými projekty městu zajistil přízvisko Salon republiky. Za návštěvu tak určitě stojí Muzeum východních Čech, Masarykovo náměstí či Labská elektrárna. Podrobněji o Salonu republiky na www.ceskozemepribehu.cz.

Hrádek u Nechanic

Nedaleko města Hradec Králové se nachází novogotický zámek Hrádek u Nechanic. Výjimečný je především unikátní vyvážeností mezi tradičními historickými předměty a tehdy nejmodernějšími technologiemi. Během slunných dnů byste neměli opomenout ani procházku zámeckým parkem. Více o Hrádku u Nechanic na www.ceskozemepribehu.cz.