Seriál NOVA CUP nabídne sedm závodů

Seriál NOVA CUP nabídne sedm závodů

Cyklistický seriál horských kol NOVA CUP, který navazuje na loňský seriál Bike Cup, nabídne v letošním roce sedm závodů. Šest z nich jsou maratony a jeden exhibiční závod Gočárovy schody.

Pořadatelé seriálu horských kol NOVA CUP si i letos dají záležet, aby seriál uspokojil všechny účastníky věkových a výkonnostních kategorií. Závody budou rozděleny podle náročnosti a délky tras tak, aby si každý závodník přišel na své.

Kromě špičkového zázemí a propracovaného soutěžního systému se cyklisté budou moci spolehnout i na ostatní související služby jako občerstvení a bohatý doprovodný program včetně programu pro děti.

Jak nový název seriálu NOVA CUP napovídá, mediálně jej podpoří televize Nova, díky níž se zájemci budou moci účastnit v každé vypsané lokalitě Nova jízdy. Nova jízda nabídne adekvátní a příjemnou trasu pro rodiny s dětmi.

„Rozhodně se více zaměříme na propagaci seriálu, závodů a pozdvihneme jejich úroveň na základě nasbíraných zkušeností z minulého ročníku tak, že se nám podaří letošní účast zdvojnásobit. Je našim cílem oslovit českou veřejnost, která cyklistikou doslova žije a má jedny z nejkvalitnějších podmínek pro sportování na kole, ale i zážitky s tím spojené. Chceme propagovat cyklistiku jako jeden z mála sportů s obrovským potenciálem pro zkvalitnění života lidí,“ upřesňuje Jiří Ženíšek.

NOVA CUP je také nově propojen s Nadací Nova:

„Sportovci vynikají sportovním duchem, v kterém se skrývá nejen odvaha bojovat, jít na kraj sil, ale také pomoc druhému. Jsme rádi, že se organizátoři rozhodli pomoct dětem. Nadace Nova tak po celý seriál bude moci pomáhat vícero ze žadatelů,“ hovoří Anna Suchá, ředitelka korporátní komunikace televize Nova.

NOVA CUP odstartuje seriál závodů 30. dubna v královéhradeckém kraji přímo v Hradci Králové, kde budou připraveny celkem tři trasy. Velkým lákadlem pro účastníky bude start z historického centra města Hradce Králové, odkud se pojede do královéhradeckých lesů. Cíl bude situován u významné sportovní dominanty, Všesportovního stadionu.

Druhý závod NOVA CUPU, jež se uskuteční 17. června v Sázavě, nabídne také tři zajímavé tratě různých délek, které se derou po stráních u řeky Sázavy. Trasy jsou prošpikovány několika brody přes sázavské přítoky, pěšinky a lesní cesty, jež ve svých vrcholcích nabídnou nádherný výhled po krajině.

Jako třetí závod seriálu přijde na řadu cyklistům známé cyklokrosové město Tábor, které účastníky přivítá 8. července v Areálu Komora, kde se také odehraje v listopadu tohoto roku mistrovství Evropy v cyklokrosu. Tábor nabídne dvě zajímavé tratě.

Obdobný program bude na čtvrté zastávce seriálu 5. srpna ve Znojmě, kde trasa povede i do nedalekého Rakouska.

Ke konci prázdnin přijdou na řadu známé lokality z loňského roku, jako jsou Harrachov, Mikulov nebo exhibiční závod Gočárovy schody v Hradci Králové. Závod v Harrachově je naplánovaný na 26. srpna a ponese se stejně jako loni ve znamení extrémní trasy dlouhé 160 kilometrů s převýšením přes 5000 metrů. Na výběr bude i z méně náročných tras, které vedou po netradičních stezkách Krkonoš.

Poslední maratonský podnik, jenž se bude započítávat do celkového hodnocení seriálu „NOVA CUP“, přivítá závodníky 16. září v Mikulově. Z mikulovského náměstí se závodníci vydají do nedalekých vrcholků a vinic, aby se naladili na večerní posezení u dobré sklenky vína.

Vyvrcholení seriálu se uskuteční na svatého Václava 28. září v Hradci Králové. Na třetím ročníku Gočárových schodů se tradičně představí česká elita horských kol. Exhibiční závod není vypsán jen pro profesionály, ale trať v historickém centru města si bude moci vyzkoušet i široká sportovní veřejnost.