Jakou trasu v Hradci Králové zvolit?

Váháte s výběrem trasy na úvodním závodě Nova Cupu?

 

Poradíme vám, jak se v jednotlivých trasách závodu Mitas Hradec Králové zorientovat. 

Nova jízda 

25 km

Jste rekreační cyklisté, jezdíte pro radost nebo máte rodinu, s níž si chcete projížďku na kole užít? Nova jízda je pro vás správná volba. Rodinná trasa startuje ve 12:00 a měří 25 kilometrů. Vede po zpevněných cestách. V polovině jízdy je pro vás připraven bufet, kde se můžete občerstvit a nabrat sílu na zbylé kilometry. Trasa povede k Mazurovým chalupám k Hradečnici a od Stříbrného rybníku podél řeky Orlice až ke Všesportovním stadionu. 

Trasa B

60 km

Jezdíte pravidelně a cyklistika je pro vás vášeň? Trasa B je pro vás ideální. Na 60 kilometrovém okruhu zavítáte do pískového lomu Marokánka, kde jsou v okolí připraveny nové traily. Přes 10 kilometrů trailů vede z poloviny podél potoka s prudkými výjezdy a sjezdy, zatáčkami, jízdou v písku a štěrkem, přejezdy po dřevěných lávkách a po kmeni stromu. Také se vydáte na oblíbené Suté Břehy, odkud se dostanete zpět do Marokánky, kde vás čeká druhá část zábavných trailů. Odsud to je přibližně 13 kilometrů do cíle u Všesportovního stadionu. Na trase B budou připraveny dva bufety.

Trasa A

90 km

Pokud máte fyzičku, jste vytrvalostní jezdci a máte značné technické zkušenosti, tak na této trase nesmíte chybět. Nejdelší trasa zavítá až k Vysokému Chvojnu a Borohrádku. Ještě ale než se tam vydáte, absolvujete část trasy Béčkařů. Porci 30 kilometrů si přidáte právě na hranici Královéhradeckého a Pardubického kraje. Poté se vrátíte na Suté Břehy, kde navážete na trasu B a stejnou cestou pojedete cíle ke Všesportovnímu stadionu.

Důležité informace

O závodě

Mapový podkres všech tří tras naleznete na stránce závodu. V náročných technických pasážích a na trailech v Marokánce bude vždy možnost objížďky a volby lehčí varianty. Rovněž také upozorňujeme, že průjezd trasy absolvujete na vlastní nebezpečí, přičemž platí přísný zákaz vjezdu do písníku Marokánka, kde je aktivní těžba (!).

Samotné traily v Marokánce si můžete samostatně projet. Jednou z možností je dopravit se k trailům vozem, kde se v těsné blízkosti nachází parkoviště.