Větrný Mikulov pro Pichlíkovou a Adela

Větrný Mikulov pro Pichlíkovou a Adela

Známé tváře se radovaly z vítězství v závodě #světovéČesko Mikulov

 

Nejrychleji zvládl zajet nejdelší trasu na 55 kilometrů pod názvem Corny jízda s časem pod dvě hodiny Filip Adel (Superior Velsbike). Mezi ženami zvítězila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch Team) s časem 2:12.

Závod odstartoval ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil společně se starostou Mikulova Rostislavem Koštialem. Silný vítr výrazně rozdělil pole již v samém úvodu závodu. Po celý den však startovní pole doprovázelo slunečné počasí a v areálu nechyběla správná moravská atmosféra s vůní burčáku.

Krásy jižní Moravy si nenechal ujít hokejový brankář Dominik Hašek, ani početný tým We Love Cycling s výraznými osobnostmi jako je profesor Jan Pirk, Miss 2016 Andrea Bezděková či moderátor Štěpán Sokol.

Do cíle jako první dorazil z dlouhé trasy Filip Adel. Ten zdolal o čtyři vteřiny domácího Matěje Průdka (Multivraft MTB Team). Na stupních je doplnil Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team).

Pichlíková v barvách Kross Bike Ranch porazila druhou Lenku Fridrichovou (Ghost Team) a třetí Moniku Klimešovou (Endeka Bassta Team).

V kratší trase Nova jízda na 33 kilometrů zvítězil mezi muži Pavel Šumpík (JK Cycling) a mezi ženami Silvie Holubková (Head Pro Team Opava).

Seriál NOVA CUP pokračuje 17. října závodem Alpa Hradec Králové. Přihlásit se za zvýhodněné startovné můžete do neděle.