Vydejte se na podzimní akce Nova Cupu!

Vydejte se na podzimní akce Nova Cupu!

Cyklistický seriál horských kol Nova Cup 2018 míří do finále

 

28. září se v Hradci Králové uskuteční exhibiční akce Mitass Gočárovy schody a o týden později odstartuje maratonský podnik ZP 211 v Mikulově.

Letošní ročník Nova Cupu sklízí úspěch. Poslední závody v sezóně se uskuteční ve velkém stylu.

Osmadvacátého září na svatého Václava bude k vidění v historickém centru Hradce Králové již po čtvrté v řadě jedinečná cyklistická podívaná, při níž se blýsknou nejen cyklisté, ale i běžci. Jeden a půl kilometrový okruh skýtá hlavní dominantu, přejezd přes Mitas Bridge, atraktivní technické prvky či sjezdy a výjezdy schodů.

Ojedinělou trasu okusí nejen ostřílení jezdci v podání loňského vítěze Marka Rauchfusse, profesionálních jezdců Kross Racing týmu v čele s mistryní světa z roku 2010 a stříbrnou z Olympijských her v Riu Polkou Majou Włoszczowskou. Na startovní listině se objeví mimo jiné loňský účastník Tour de France a šestnáctý muž letošního mistrovství světa v Lenzerheide, Ondřej Cink či vítěz prestižního etapového závodu Costa Blanca Bike Race, Jan Škarnitzl.

Cyklistika však nebude jediným lákadlem. Na programu jsou také běžecké závody s výzvou 720 schodů.

6. října se seriál přesune na Jižní Moravu, kde po třetí v řadě ukončí cyklistickou sezónu. Závod ZP 211 Mikulov odstartuje z mikulovského náměstí směrem k Valticím, kde jezdci po zpevněných cestách absolvují okruh kolem Pavího kopce, poté se vrátí podél rakouských hranic zpět do Mikulova. Zde Nova jízda bude mířit po pětadvaceti kilometrech do cíle k Amfiteátru pod Turoldem a pro pětapadesáti kilometrovou trasu Aria Pura začne pravý závod. Z Mikulova jezdci vystoupají podél vinic na strmý Růžový kopec směrem na Bavory a Pernou, odkud se podél Stolové hory vydají do Horních Věstonic. Obkrouží nejvyšší vrchol Mikulovské vrchoviny Děvín a z nejvzdálenějšího bodu v Pavlově se vydají podél Moravské vinné zpět do Mikulova.

Své si užijí také děti, které se mohou přihlásit na dětské závody zcela zdarma díky sponzoru Apache Bicycles.

V ceně startovního balíčku je teplé jídlo, pivo a limonáda z pivovaru Rebel Havlíčkův Brod, kvalitní italská káva Segafredo, sportovní voda Nartes či osvěžující nápoj Smarty. Součástí je i mytí kola v zóně Kärcher a další výhody od partnerů závodu.

Pro první tři v každé kategorii jsou připraveny zajímavé ceny v podobě chytrých hodinek Kronaby, outdoorové elektroniky Niceboy a plášťů Mitas. Ti nejrychlejší mohou vyhrát ubytování v sudu na jednu noc pro dvě osoby se snídaní a degustací vín ve Vinařství pod Hradem, noc na zámku Hotel Chateau Kotěra s tříchodovou večeří a masáží pro dvě osoby či pobyt pro dvě osoby na dvě noci s polopenzí v hotelu Alpenhof.

Více podrobností o seriálu Nova Cup 2018 naleznete na www.novacup.cz.