Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě

Druhý ročník cyklistického a běžeckého závodu Segafredo Sahara Race byl opravdovou výzvou pro všechny účastníky.

Závod, při němž se vystřídalo slunce, bouřka, silný vítr a déšť, ověřil dokonalou fyzičku všech účastníků. To vše podpořil náročný terén, který se skládal z patnácti kilometrového trailu, na jehož konci byl stometrový přejezd lávky přes vodu.

V závěru na všechny čekala odměna v podobě italské kávy Segafredo Zanetti. Pod stejným názvem odstartoval také tým, který měl mezi svými členy například olympijského vítěze Dominika Haška či moderátora sportovních novin Štěpána Sokola.

Dvoudenní závodní cyklus zahájily páteční noční závody. Zde byl adrenalin na místě. Okruh o délce kilometr a půl zahrnoval písečné pasáže a traily v lese a závěrečnou osvětlenou noční lávku přes vodu, která přilákala davy fanoušků.

V sobotou se hlavní závod odehrál na celém okruhu, včetně pasáží z předešlého dne, kde nechyběly přejezdy lávek, písečné úseky, dřevěné schody a kamenité pasáže. Stěžejním bodem byl také průjezd aktivní těžbou lomu ve vedlejší pískovně.

Jako první se na trasu formou časovky v intervalech po 30 s vydala Nova jízda na jeden okruh. Již první průjezd cílem stanovil kvalitní čas 52 minut, ten ale bez problému překonal František Hojka o více jak 43 sekund. Mezi ženami perfektní připravenost a seznámení s okruhem předvedla sestra Františka, Štěpánka, jež s časem 58:58 deklasovala soupeřku o necelých šest minut.

Trasa A absolvovala okruhy dva. Zde se nejrychlejším stal jeden z favoritů závodu Lukáš Kunt, který na druhého v pořadí najel necelé dvě minuty. Obdobně si počínala jeho týmová kolegyně Barbora Průdková, jež zvítězila v kategorii žen o více jak 7 minut.

Stejně jako přicházející bouřka přišly na řadu běžecké závody. Běžci se tu popasovali se zkráceným okruhem na 6 kilometrů. V krátkém závodě na jeden okruh zvítězil Martin Šupich, který trasu zvládl za 30 minut. Mezi ženami zvítězila Markéta Vávrová s časem 33:36. V závodě na dva okruhy s 12 kilometry slavil vítězství Petr Losman s časem 54:25 a Táňa Metelková s 1:03:24.

Jak již tradičně na NOVA CUPU bývá, nechyběla ani soutěž týmů IZS, jež startují za podpory ZPMV ČR zdarma. V týmové soutěži potvrdil svojí dominanci domácí tým HZS Královéhradeckého kraje, který vítězstvím navýšil vedení v soutěži týmů.